Statistika: Polovina obchodníků končí s binárními opcemi velmi brzy

tunelNa stránkách Finance Magnates jsme se dočetli zajímavé číslo o lidech, kteří obchodují binární opce.

Tou statistikou je, že zhruba 50 procent lidí skončí s obchodováním ještě dřív, než udělá celkem 40 obchodů.

40 obchodů je opravdu hodně málo, podle našich zkušeností to spousta nováčků zvládne během jednoho dne, i když jsme opakovaně psali o přeobchodování a zbytečně velkém počtu obchodů za jeden den. 40 obchodů určitě je na první den zbytečně moc.

Nicméně vraťme se k tomu procentu, znamená to, že polovina lidí, kteří se pustí do binárního obchodování, ho vzdá ještě dřív, než s ním pořádně začne. Bohužel nejsou k dispozici přesné statistiky o konkrétních důvodech, ale dá se odhadnout, že hlavním motivem bude, že se jim nedařilo vydělávat podle očekávání.

Pak už se dá jen spekulovat, nemalý počet lidí určitě začíná s přehnanými očekáváními, takže skončit nemusí ani proto, že by všechno prodělali, ale proto, že nedosáhli velkých zisků. Mnozí lidé se také stanou obětí podvodů, takže jim účty zlikvidují binární roboti.

Někteří lidé můžou svůj účet uzavřít proto, že nejsou spokojení s brokerem. No a někteří svůj účet prostě prodělají sami a skončí. Pokud zvládnou vše ztratit během 40 obchodů, lze pochybovat i o jejich money managementu.

V každém případě se dá říct, že minimálně polovina lidí začne s obchodováním nepřipravená.

A jak se vyhnout rychlému neúspěchu a konci? Základem je důkladná příprava na demo účtu. Na něm byste se měli nejen seznámit s podstatou binárních opcí a obchodní platformou, ale především si připravit a otestovat svoji strategii.

Pořád platí stará zásada, že pokud nedokážete obchodovat ziskově na demu, na živém účtu s reálnými penězi se vám dařit určitě také nebude. A asi netřeba zdůrazňovat, že je také třeba obchodovat jen u regulovaných brokerů a vyhýbat se nabídkám výdělků zadarmo, kdy má váš účet obchodovat nějaký robot.

One thought on “Statistika: Polovina obchodníků končí s binárními opcemi velmi brzy

  1. Dobry den, take jsem tento clanek od pana Shefera (CEO http://www.cpattern.com/) vcera cetla. Muj nazor je, ze i kdyz uvadi, ze statisticky 50 procent lidi skonci u jednoho brokera, neznamena to, ze ten samy clovek neobchoduje pote u jineho brokera. To se ale zjistit neda. Pouze, ze by si nezavisla firma udelala kvalitativni vyzkum u obchodniku. Jinak konkretni duvody jsou v clanky rozepsane.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *