Supporty a resistance – účinný nástroj pro obchodování binárních opcí

Jak obchodovat binární opce? Před takovou otázkou stojí každý obchodník, přičemž obchodní systém potřebujete na jakémkoliv trhu. Klikat obchody bez uvážení vás zcela jistě přivede do ztráty. Internet je samozřejmě plný „zaručených“ obchodních systémů, často placených, ale ztrácet s nim čas a peníze nemá smysl. Jediná cesta k ziskům vede přes nabytí potřebných dovedností tréninkem.

Nejúčinnější je vždy obchodovat cenu. Ta při svých pohybech reaguje na různé úrovně různými způsoby. Úrovně, u kterých má tendenci se odrážet, nazýváme supporty (odráží se nahoru) a resistance (odráží se dolů). Platí, že překonaná resistance se stává supportem a naopak.

Zjednodušeně řečeno je pro nás podstatné, že cena má tendenci se na určitých úrovních otáčet, a tato místa nabízejí potenciálně vhodné příležitosti pro vstup do obchodu.

supportyaresistance

Na obrázku (platforma pro zobrazování grafů zdarma zde) vidíte, že cena měla opakovaně „problém“ s úrovní kolem žluté čáry. Takových úrovní najdete ve všech trzích a na všech timeframech mnoho.  Samozřejmě nemůžete obchodovat každý dotyk ceny s takovou úrovní, klíčové je najít si cenové formace (patterny), které budete na těchto úrovních obchodovat.

Můžou to být různé dvojité odrazy například. Nebo různé svíčkové patterny. Důležité ale kombinace osvědčených formací na důležitých cenových úrovní. Pro zvýšení úspěšnosti můžete vstupovat do obchodu jen po směru trendu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *