Upozornění: Tomas Vlas a binární opce

Tomáš Vlas
Tomas Vlas a jeho stránky. Jen kopie jiných podvodů.

V posledních dnech se objevily nové podvodné stránky o binárních opcích, tentokrát je má na svědomí údajný Tomas Vlas. Možná je kopíroval někdo, kdo ani neumí česky, protože jinak by to asi měl být Tomáš Vlas.

Že se jedná o podvod, můžeme říct hned proto, že jsou jen kopií stánek, jaké mají Miroslav Kadlec a Tomáš Stodola. Vtipné je, že stránky jsou zkopírované včetně diskuzních příspěvků (mimochodem zkuste přidat nový, určitě neuspějete). Všechno je na nich stejné, jen jméno bylo přepsáno. A to pravděpodobně proto, že jsou ta dvě předchozí už tolik známá, že to dotyčný zkouší pod novou identitou.

Vlas neexistuje

Tímto bychom mohli tento článek uzavřít, protože Tomas Vlas binární opce evidentně neobchoduje a jeho příběh je smyšlený. Pojďme se ale na obsah jeho stránky podívat trochu detailněji, protože tito podvodníci v průběhu času dělají určité korekce, aby své stránky učinili důvěryhodnějšími.

První velká lež, která je celkem v oblibě, je tvrzení, že jsou binární opce něco tajného, o čem málokdo ví, a když už, tak to tají. Opak je pravdou, binární opce jsou zcela standardní finanční nástroj, který umožňuje spekulace na pohyb cen rozličných podkladových aktiv, od měn, přes akcie až po komodity.

Dalším problémem jsou prezentovaná čísla, Tomáš Vlas svůj účet nejdříve ztrojnásobil, pak dvakrát přesně zdevítinásobil. Obchodováním binárních opcí můžete vydělávat peníze, ale určitě ne tímto tempem, takhle rychle to není možné.

Nejnebezpečnější jsou však Vlasovy obchodní rady. Tvrzení: „Kurz rostl posledních 30 minut, takže je 100% jasné, že bude růst i příští minutu,“ je absolutní nesmysl. Kdyby to bylo takhle jednoduché, tak už jsme všichni miliardáři a nikdo nemusí nic dělat (to je samozřejmě nemožné, protože by přestala fungovat lidská společnost).

Burzovní obchodování je hra s pravděpodobnostmi, nikdy nemůžete mít 100procentní jistotu o tom, co cena udělá, to nemá nikdo na světě. Na slušný výdělek vám stačí 60procentní a vyšší úspěšnost obchodů, z čehož vyplývá, že budete mít nejen zisky, ale také ztráty. Klíčové je, aby zisky celkovým objemem převýšily ztráty.

Že se podvodníci, kteří tyto stránky vytvářejí, pořád ještě nenaučili, jak binární opce fungují, dokazují nejlépe čísla, která prezentují v grafu. Po 30 minutách má Vlas 3 + 1 obchod, což je podle něj dohromady 5 obchodů (!) a zisk 50 eur. Jenomže tři zisky znamenají + 24 a jedna ztráta – 10, což je v součtu zisk 14 eur a nikoliv 50. Analogicky platí, že podle čísel po 4 hodinách by byl zisk 160, ne 240 eur. Čísla u jednoho měsíce jsou také špatně.

Tomas Vlas
Podvodníci se ještě nenaučili počítat.

Co se týče obchodního přístupu, tak univerzální radu obchodovat podle trendu rozšiřuje Tomas Vlas o jakýsi pokus intermarket analýzy. Ovšem opět falešným tvrzením: „Pokud oba dva páry jedné měny klesají, pak je zaručené, že budou klesat i dále.“ V burzovním obchodování máte všechno, jen ne záruky.

Jednou z dalších změn na těchto webech je přechod na brokera Anyoption. Před časem to u nás vyvolalo podezření a pak jsme si potvrdili, že tento broker podvody nejen toleruje, ale také podporuje, což je poměrně zásadní důvod, proč mu nesvěřovat své peníze.

Závěr

Obchodování binárních opcí je seriózní věc. Můžeme jen opakovat, že je možné jeho prostřednictvím vydělávat peníze, ale není to tak snadné a rychlé, jak říkají podvodníci typu Tomas Vlas. Vyžádá si to váš čas a píli. Proto pokud vás zaujalo, v klidu se s ním seznamte a neskákejte do něj po hlavě a s pochybným brokerem.

8 thoughts on “Upozornění: Tomas Vlas a binární opce

 1. Zdravim,
  Znamy mi zaslal odkaz na stranky, jak zbohatnout na binarnich opcich 11procent.com. Zrejme dalsi pokus cloveka, ktery chce rychle penize pres affilate program. Mate o tom nejake info.

 2. V podstatě to je jako ruleta, sázení černá/červená… Zajímavé pro hazard, ale důvěryhodnější, pokud opravdu provozovatel používá reálná data kurzu/burzy. Ale co když je to zase jen uměle vytvořený program, jako mnohé online rulety? Zvláště trochu pochybuji o Vámi preferovaném… Když zadám na tabletu stránky http://www.topoption.com, vidím jen rozpadlý nepoužitelný web. Když je tedy jediný uznaný s licencí ČNB, proč není dostupný pro všechny platformy? Kde se dočtu info o provozovateli, když stránky nejsou použitelné? Kde je k vidění licence ČNB? Napsat si na web může každý, co chce… Aplikace TopOption pro Android je na Google Play za necelých 25 Kč, stažení 50+, ale autor je nějaký Ali Zakaria, údajně z Francie… co vy na to? Je to podvrh nebo oficialni aplikace provozovatele?

  1. Dobrý den,
   1) jako ruleta to není, protože zatímco v ruletě je pohyb kuličky náhodný, pohyby cen aktiv náhodné nejsou a je možné je do určité míry předvídat
   2) pokud se ve Vašem mobilním prohlížeči stránky Topoption nenačtou správně, bude to problém Vašeho prohlížeče. Na stránkách brokera se pak dočtete, kdo je provozovatel, na stránkách ČNB si pak můžete dohleat jeho licenci.
   3) Ne, to určitě není oficiální mobilní aplikace.

 3. Dobry den,

  mel bych na vas dotaz, rep. jsem malinko zmaten, beru vas web jako solventni, ale nyni, po slehdnuti tohoto linku (tomasstodola.com), ktery zde jiz nekolikrat byl oznacen, jako podvody, jen v jinych mutacich, tak zjistuji, ze broaker, TopOption, ktereho doporucujete, je uvedem, jako jeden z moznych na vyse zminenem webu. Mam to tedy brat i tak, ze Vami provereny a doporucovany broaker TopOption neni takovy, jak je nam zde prezentovan? pripadne muzete se k tomuto, nejak vyjadrit.
  Dekuji
  Jakub

  1. Dobrý den, Tomáš Stodola střídá brokery velice rychle, přes Zoomtrader, EZTrader, Anyoption a další se teď dostal k TopOption. Zatímco všichni předchozí jsou prokazatelně nespolehliví, TopOption patří mezi nejlepší brokery. Proč Stodal ty brokery takhle střídá, netušíme, ale že teď Stodola začal doporučovat TopOption nedělá z TopOption špatného brokera. Neplatí, že na koho Stodola ukáže prstem, je najednou špatný broker.

   1. Jde o affil weby, čili má provizi za získaného klienta. To je běžná praxe u jakéhokoliv affiliate webu. Bohužel toto cíli na naivní lidi, kteří o obchodování na burze nic neví. O obchodování opcí je třeba něco nastudovat, úspěch se pak dostaví.

 4. Na webu tomasvlas.com se údajný úspěšný řidič kamionu opět přejmenoval a jmenuje se znovu Miroslav Kadlec 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *