Tradiční investiční firmy se chystají na kryptoměny, zvedne to jejich cenu?

KryptoměnyThomson Reuters uskutečnil velmi zajímavý průzkum mezi svými klienty, ze kterého vyplynulo, že kryptoměny opravdu stále jsou teprve na začátku.

První čtvrtletí letošního roku bylo pro nadšence do kryptoměn studenou sprchou, velké cenové propady mnozí neustáli a trhy opustili. Klíčová otázka samozřejmě je, jestli se kryptoměny můžou vrátit k velkým růstům, které jsme viděli v loňském roce.

My jsme si nedávno troufli odhadnout, že by růst znovu mohli. Jedním z důvodů pro tuto pozitivní předpověď byla skutečnost, že od profesionálů v oboru pravidelně slýcháme, že se velké firemní peníze do tohoto odvětví teprve chystají.

Ovšem často takové informace podávají ti, kdo jsou v kryptoměnách přímo zainteresovaní, takže bylo nutné je brát s určitou rezervou. Nedávný průzkum Thomson Reuters však tyto informace potvrdil.

Pokud Thomson Reuters neznáte, tak se jedná o jednoho z největších světových dodavatelů finančních dat a zpráv, mezi jeho klienty patří banky, investiční fondy, brokeři a další finanční firmy.

Reuters oslovil více než 400 z těchto svých klientů a zeptal se jich, jestli hodlají investovat do kryptoměn. Každá pátá firma odpověděla, že se na to chystá během následujících 12 měsíců.

20 procent finančních firem tedy plánuje začít obchodovat s kryptoměnami, v současnosti jsou ve fázi příprav. To může znamenat příliv opravdu významného kapitálu do tohoto sektoru.

Je totiž třeba si uvědomit, že i když se současná celková tržní kapitalizace kryptoměn pohybuje kolem 400 miliard dolarů, nejsou to peníze, které skutečně do tohoto odvětví přitekly. Podle odhadů proteklo přes kryptoměny dohromady (tam a ven) jen zhruba 20 miliard dolarů.

A to jsou na svět tradičního investování malé peníze. Pokud se velcí investoři pustí do kryptoměn, můžou s sebou přinést násobně více peněz.

S tím by zároveň měla přijít určitá racionalizace trhů a cen, protože dnes se mezi kryptoměnami velice daří i nesmyslům, zjevným podvodům či vtipům jako Dogecoin. Tradiční investoři pečlivě analyzují, do čeho investují, a proto byste to měli dělat i vy, pokud chcete s kryptoměnami obchodovat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *