Už žádné spready, slibuje 24option

24optionJeden z největších brokerů binárních opcí 24option (recenze zde) nám řekl, že na obchody určitě neaplikuje spready.

Loni se totiž objevilo několik případů, kdy zákazníci 24option předložili důkazy negativných zkušeností – broker jim aplikoval dvojí ceny, jednu pro otevírání obchodů a jinou pro uzavírání. Vzhledem k rozdílu mezi těmito cenami pak nestačilo, aby cena udělala ten nejmenší možný pohyb požadovaným směrem, aby byl obchod úspěšný. Popsali jsme to v tomto článku.

Dvě ceny – na straně poptávky a nabídky – jsou běžné u ostatních finančních nástrojů. Rozdíl mezi nimi se nazývá spread a je vždy třeba s ním počítat. Obchod pak vždy otevíráte v mínusu a cena musí nejdřív překonat spread, abyste se dostali na nulu.

U binárních opcí ale většina brokerů spread nepoužívá, navíc to i hrdě deklarují na svých webových stránkách. Problém ve skutečnosti není v samotném spreadu, ale v rozporu s tvrzeními. 24option totiž vždy říkal, že spread neaplikuje, přesto ho někteří jeho klienti viděli. Proto jsme 24option před časem stáhli z našeho seznamu doporučených brokerů.

O této záležitosti jsme v uplynulých týdnech znovu debatovali s představiteli 24option a ti nás ujistili, že v současnosti žádné spready nikomu neaplikují. Obchodní platforma se od té doby změnila.

Někteří obchodníci měli i špatné zkušenosti po stránce zákaznické podpory, ale i to je podle vyjádření brokera minulostí.

Jelikož u 24option v současnosti sami neobchodujeme, píšme tento článek pro informaci o postoji brokera a jako žádost pro ty, kdo s ním mají zkušenosti z poslední doby, aby se v diskuzi pod článkem o ně podělili. Teprve až na základě zkušeností většího počtu obchodníků můžeme zvážit, jestli 24option zařadíme zpět do seznamu doporučených společností.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on PinterestShare on LinkedInEmail this to someoneDigg thisShare on StumbleUponBuffer this pageFlattr the authorShare on RedditShare on TumblrShare on Yummly

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *