Už žádné spready, slibuje 24option

24optionJeden z největších brokerů binárních opcí 24option (recenze zde) nám řekl, že na obchody určitě neaplikuje spready.

Loni se totiž objevilo několik případů, kdy zákazníci 24option předložili důkazy negativných zkušeností – broker jim aplikoval dvojí ceny, jednu pro otevírání obchodů a jinou pro uzavírání. Vzhledem k rozdílu mezi těmito cenami pak nestačilo, aby cena udělala ten nejmenší možný pohyb požadovaným směrem, aby byl obchod úspěšný. Popsali jsme to v tomto článku.

Dvě ceny – na straně poptávky a nabídky – jsou běžné u ostatních finančních nástrojů. Rozdíl mezi nimi se nazývá spread a je vždy třeba s ním počítat. Obchod pak vždy otevíráte v mínusu a cena musí nejdřív překonat spread, abyste se dostali na nulu.

U binárních opcí ale většina brokerů spread nepoužívá, navíc to i hrdě deklarují na svých webových stránkách. Problém ve skutečnosti není v samotném spreadu, ale v rozporu s tvrzeními. 24option totiž vždy říkal, že spread neaplikuje, přesto ho někteří jeho klienti viděli. Proto jsme 24option před časem stáhli z našeho seznamu doporučených brokerů.

O této záležitosti jsme v uplynulých týdnech znovu debatovali s představiteli 24option a ti nás ujistili, že v současnosti žádné spready nikomu neaplikují. Obchodní platforma se od té doby změnila.

Někteří obchodníci měli i špatné zkušenosti po stránce zákaznické podpory, ale i to je podle vyjádření brokera minulostí.

Jelikož u 24option v současnosti sami neobchodujeme, píšme tento článek pro informaci o postoji brokera a jako žádost pro ty, kdo s ním mají zkušenosti z poslední doby, aby se v diskuzi pod článkem o ně podělili. Teprve až na základě zkušeností většího počtu obchodníků můžeme zvážit, jestli 24option zařadíme zpět do seznamu doporučených společností.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *