Varování: Nebuďme líní, Vlastimil Pokorný a Zdeněk Šindelka

Web Nebuďme líníNeuplynula dlouhá doba a na českém internetu se objevil další projekt, který nese rysy podvodu, jmenuje se „Nebuďme líní“ a jeho propagátory jsou JUDr. Vlastimil Pokorný a Ing. Zdeněk Šindelka. Nově také pod názvem „MyNejsmeLíní.cz“.

Projekt Nebuďme líní jako by vznikl podle stejné šablony jako 11procent, 11invest a 11profit, nebo v poslední době Vladimír Krull nebo Vladimír Kryll. Příběh Nebuďme líní (My nejsme líní) je velmi podobný, Vlastimil Pokorný a Zdeněk Šindelka slibují, že vám budou posílat ziskové investiční tipy, a vy jim pak ze zisků budete posílat provize.

A proč by to Pokorný a Šindelka vůbec dělali? No přeci proto, že jakožto profesionálové z finančního sektoru už byli znechuceni tím, jak finanční společnosti odírají obyčejné lidi, takže přešli na druhou stranu. Ale konec pohádek, pojďme se podívat na skutečnost.

Vlastimil Pokorný a Zdeněk Šindelka

Zdeněk Šindelka
Fotka údajného Šindelky pochází z marketingové databáze iStock.

To, co projekt Nebuďme líní nabízí, je investiční poradenství, což je činnost, na kterou je nutné mít licenci ČNB. Ovšem podle údajů ČNB příslušnou licenci a zkoušky tito pánové nemají. Jistý Vlastimil Pokorný stejného data narození existuje, ale je pojišťovací zprostředkovatel. Zdeněk Šindelka ale žádný v oboru vůbec není. To je první varovný signál.

Ovšem máme veškeré důvody pochybovat, že jsou prezentované identity skutečné. Stačí trocha logiky a hledání na internetu. Na stránkách Nebuďme líní stojí, že se Pokorný a Šindelka seznámili „při studiu Střední školy informatiky a ekonomie v Pardubicích“. Ovšem oba pánové se údajně narodili v roce 1970, a jimi zmíněná škola byla založena v roce 1994. Že by tedy oba začali studovat střední školu ve 24 letech? To asi ne.

cfd
Hovoří o binárních opcích a označují je za CFD…

Navíc jejich údajné fotky jsou opět z veřejných databází, takže se nejedná o jejich skutečné obrázky, tudíž podvod s identitou. Že se nejedná o žádné zkušené profesionály z oboru financí, se dá poznat z úrovně publikovaných textů.

Zřejmě největší faux pas je označení binárních opcí za CFD, jedná se o dva zcela odlišné nástroje. Velmi úsměvné je pak tvrzení, že vědí, jak fungují brokeři, tudíž můžou vydělávat. Jenomže broker není nic jiného než zprostředkovatel, který nemůže ovlivnit cenu, jež je rozhodující pro výsledky obchodů.

Nebuďme líní / My nejsme líní

Jak už bylo řečeno, samotný projekt je podobný řadě podvodů, na které jsme na našich stránkách už poukázali. Tady se opět kombinuje sázení a obchodování binárních opcí na základě posílaných tipů. Nejdřív si vás samozřejmě vyzpovídají, aby vás natlačili k předem dohodnutému brokerovi, velmi pravděpodobně za provizi, což je zřejmě hlavní motiv jejich veškeré činnosti. Vy složíte peníze na obchodní účet a pak je na základě jejich tipů pravděpodobně proděláte.

Závěr

V tomto článku jsme prezentovali důvody, proč si myslíme, že je projekt Nebuďme líní podvod, hlavní je lhaní o identitě lidí, kteří za ním stojí. Pokud přesto někdo pochybuje a chce si ho vyzkoušet, hlavně to nedělejte při riskování vlastních peněz, tzn. tipy si vyzkoušejte nejdřív nanečisto bez skutečného investování, nebo třeba na demo účtu.

Podle našeho názoru je ale lepší nehledat neexistující zkratky a věnovat svůj čas učení se obchodování, testování a trénování, než se sami doberete k ziskovým výsledkům.

9 thoughts on “Varování: Nebuďme líní, Vlastimil Pokorný a Zdeněk Šindelka

  1. Dobry den, chtel bych upozornit na dalsi podvodny web: mojezulu.cz

    Bylo by dobre na nej udelat recenzi a varovat pred nim vsechny ctenare.

    1. Dobrý den, MojeZulu je podle všeho služba na Forex, což je mimo náš záběr. Jestli je to podvod, nedokážu na první pohled říct, ale jeví se to velmi nedůvěryhodně kvůli tomu, že poskytují investiční služby a neuvádějí žádné jméno firmy či fyzické osoby a kontaktní informace. To znamená, že pravděpodobně nemají licenci od ČNB, což by znamenalo nelegální činnost. Ale zkušenosti s MojeZulu nemáme.

  2. Je to super a díky za to že toto hlídáte, byl bych jim na to jinak asi skočil, opravdu, díky vám, za varování.

  3. Zkusil jsem to s nimi, posílají nesmyslné tipy, které někdy vyjdou, pokud investujete po málu, potácíte se pořád někde ve ztrátě cca 50 – 60 USD. Na maily nereagují, slibují analýzy apod. Je to ubohé z jejich strany.

    1. Mne aj poslali kde sa mam zaregistrovat,spytali sa kolko chcem investovat povedal som na zaciatok 100 eur,po registracii som im pisal 3x,posledne som im pisal ze ak neodpisu tak to povazujem za podvod,co sa aj potvrdilo neodpisali uz ani raz,takze ziadna serioznost,cisty podvod.

  4. Radši bych to nezkoušel ani na demu, tihle borci vam často budou spíš posílat x-krat denně reklamy, v tom horším případě viry. Třeba u EuroMillionaire systému spousta lidem zaviroval počítač třeba jen otevření si jejich stránky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *