Varování před Banc de Binary – recenze brokera

Banc de Binary
Obchodní podmínky Banc de Binary obsahují několik velmi problematických bodů.

Banc de Binary nikdy nebyl součástí našeho seznamu brokerů, protože si na něj opakovaně stěžovali obchodníci. Přesto ho pořád mnoho webů doporučuje, takže se množí špatné zkušenosti a dostávají se i k nám. Dočíst o nich jste se mohli už loni v našem diskuzním fóru.

V posledních týdnech jich však přibylo tolik, že jsme se rozhodli před Banc de Binary varovat v této recenzi. Přímé zkušenosti s tímto brokerem binárních opcí sice nemáme, ale od ostatních obchodníků víme, v čem je největší problém.

Banc de Binary je ve své evropské verzi sice regulovaným brokerem, ale chová se ke svým klientům velmi špatně. Podle zkušeností obchodníků jsou největším problémem výběry peněz, což je zásadní záležitost.

Banc de Binary rád nutí svým zákazníkům bonusy ke vkladům, a jakmile je akceptují, nechce jim povolit výběry peněz s tím, že nesplnili podmínky. A to v rozporu s platným nařízením CySecu. Kyperský regulátor, pod kterého tento broker spadá, totiž zakázal vázat výběry vkladů na jakékoliv podmínky spojené s obratem na účtu.

Banc de Binary má v podmínkách, že pokud akceptujete bonus, musíte 20krát otočit celý zůstatek účtu, než budete moci cokoliv vybrat! To je z hlediska legislativy nepřípustné, přesto to tam má. I když na jiném místě deklaruje respekt k nařízení CySecu, dotčené výběry má řešit přes speciální komisi. Navíc říká, že jakmile je jednou bonus přidělen, není možné ho z účtu odebrat, což je samozřejmě lež a nesmysl.

A na to přesně naráží obchodníci. Udělají pár obchodů, chtějí si vybrat peníze, ale broker jim to odmítne. A to navzdory upozornění, že je tento postup podvodný či nelegální. Abyste své peníze dostali opravdu zpět, cesta vede jen přes stížnost CySecu. Ten tyto případy řeší, ale obvykle to trvá několik týdnů. Pozitivní ovšem je, že funguje a plní svoji roli. Potvrzuje se tím, že je třeba obchodovat jen u regulovaných brokerů.

V podmínkách ale najdete další problematické pasáže. Především tu, ve které si makléř vyhrazuje právo strhnout vám poplatek ve výši 7 až 30 procent zůstatku na účtu, pokud se rozhodnete vybrat peníze, aniž byste začali obchodovat. Ale podmínky jsou napsány tak, že rozhodnutí je jen na něm, takže se dá předpokládat, že vám bude chtít zpoplatnit jakýkoliv výběr peněz.

Proto si na Banc de Binary dávejte pozor, či se mu spíše rovnou vyhněte obloukem. To samé platí pro všechny brokery binárních opcí, u kterých uvidíte, že kladou významné překážky výběrům peněz z účtu.

2 thoughts on “Varování před Banc de Binary – recenze brokera

  1. Nemal som problem vybrať svoje peniaze, nič si za to nestrhli a prišli mi asi do 10 pr. dni. Bonus som nechcel lebo som o tom vedel – treba počúvať a čítať upozornenia. Mam peniaze na 4 weboch kde točím peniaze a ani na jednom som bonus neriešil – nemam rad viazanosť a prekážky k svojim penaizom.

    1. Problémy možná nedělají všem, nic to ovšem nemění na skutečnosti, že jejich obchodní podmínky odporují nařízení regulátora.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *