Varování před Zoomtraderem

Zoomtrader
Naprosto nehorázné podmínky pro výběr peněz u Zoomtradera.

Podvodné stránky o binárních opcích, v poslední době zejména ta od Miroslava Kadlece, mají na svědomí, že si mnoho lidí v posledních týdnech otevřelo obchodní účet u brokera Zoomtrader a teď se nám ozývají s problémy, protože se jim nedaří vybírat peníze.

Před Zoomtraderem jsme varovali už několikrát, problémy s výběry jsou dlouhodobé, ale evidentně je třeba, abychom před ním varovali opakovaně. Ať už o Zoomtraderovi říká kdokoliv cokoliv, ať už nám věříte zmíněné ohlasy obchodníků nebo ne, stačí se podívat na stránky tohoto brokera a do jeho obchodních podmínek, abyste měli jasno, že nemá smysl o něm ani uvažovat.

Některé podmínky, které Zoomtrader klade obchodníkům, jsou totiž naprosto nehorázné a v regulovaném finančním prostředí naprosto nemyslitelné. Jenomže Zoomtrader sídlí v Karibiku na Britské Anguille, takže není regulovaný a je daleko od běžného finančního dozoru. Těžko se pak domůžete nějakých práv. Ale buďme konkrétní.

Výběr peněz je velmi komplikovaný

První nehorázností jsou podmínky pro běžný výběr peněz z obchodního účtu. V podmínkách totiž stojí, že minimální částka pro výběr je 200 jednotek měny, ve které účet máte. Pokud je váš zůstatek nižší, výběr vám odmítnou. Neuvěřitelné, prostě ztratíte nárok si vzít své peníze zpět. Jen dodáme, že minimální vklad na účet je 200, takže když vložíte minimum a uděláte jediný ztrátový obchod, zbytek peněz už nevyberete. Podmínka, že první výběr můžete učinit nejdříve 15 dní po prvním vkladu, ve srovnání s výše uvedeným už nic není, i když u běžných brokerů je také nemyslitelná.

Nechcete bonus? Dostanete ho a peníze nevyberete

Abyste si své peníze určitě nemohli vybrat, bude vám Zoomtrader nutit bonusy ke vkladu. V praxi to znamená, že vložíte na účet třeba 300 dolarů a k tomu dostanete například 200 dolarů navíc. Jenomže k tomu platí podmínka, že musíte udělat obchody v 40násobném objemu bonusu, než budete moci udělat jakýkoliv výběr. Jiným slovy v našem příkladu musíte zobchodovat 8 tisíc dolarů, než budete moci vybrat cokoliv, včetně svého základního vkladu!

Opět naprosto nemyslitelná záležitost u normálního brokera. Ostatně už před časem kyperský regulátor CySec vydal nařízení, podle kterého je u binárních opcí nezákonné vázat výběr vkladu na jakýkoliv obrat. Pouze výběr bonusu může být svázán s obratem, výběr vašeho vkladu nikdy.

Možná si řeknete, že bonus ke vkladu nevezmete, a budete z této podmínky vyvázáni. Ale tak jednoduché to není, protože v podmínkách ZoomTraderu stojí: „Furthermore, we may, at our sole discretion, credit the user with up to one hundred percent (100%) bonus for each deposit made by the user.“ Přeloženo do češtiny to znamená, že broker může čistě na základě svého uvážení přidat na váš účet bonus a nemusí se vás na nic ptát.

Závěr

Jak vidíte, ZoomTrader se snaží maximálně zkomplikovat až znemožnit výběry peněz. A to způsobem, který jsme nikde jinde neviděli. Proto před ním můžeme jen opakovaně varovat. Pokud chcete obchodovat binární opce, vybírejte jen mezi seriózními brokery.

3 thoughts on “Varování před Zoomtraderem

  1. V roce 2014 sem měl nějakej zkrat v mozku, že jsem si na účet v ZOOMTRADER nasypal 5.000CZK. Sázím si, sázím a po prvotním úspěchu pár tisíc už se to začlo jen hroutit. Přestal jsem sázet, když jsem byl na svých 5 tisících. Nepřišel mi slíbený bonus, tak jsem jim napsal mail, na který mi nikdo neodepsal. Pokusil jsem se převést peníze zpět na svůj bankovní účet, avšak bezvýsledně. Psal jsem další maily na zákaznické centrum a zase nic.
    Začal jsem tedy pátrat po netu a málem mě trefil šlak, kolik jsem našel informací o podvodu. Začal jsem tedy pátrat po provozovateli a dopátral jsem se na Martina Demigera a Martina Mazurka z Trimbalenu. Volám tedy na jejich infolinku, a když se mě pět minut snažila operátorka přesvědčit, abych účet nerušil a pokračoval v sázení, vytekly mi nervy. Říkám jí, že je naposledy vyzývám nebo že si pro ty peníze dojedu osobně. Vypadlo z ní, že sídlí na Panenských ostrovech (sídlo firmy bylo na Isle of Man) a ať prý nevyhrožuju. Pak už jsem jí řek jen, na jakou adresu se druhý den dostavím, ať mě Mazurek s Demigerem očekávaj. Po chvilce odmlčení mi sdělila, abych poslal kopii OP a bankovní karty dle jejich obchodních podmínek a zavěsila.
    Doklady jsem naskenoval a začernil jsem na nich vše dle zákona a napsal prohlášení, že jim povoluji použít dokumenty pouze pro převod peněz na výhradní dobu 7 dnů a že pokud všechny mé osobní údaje a skeny dokladů nesmažou, porušují tím zákon. Spad mi kámen ze srdce, když peníze za 3 dny přišly.
    Perfektní zážitek a zkušenost si alespoň nejdříve prověřit zdroj, než do něčeho zainvestuju peníze.

  2. Tak to je fakt síla. Díky za sdílení zkušenosti. Jestli je chceš vidět naživo stačí dojít do Trimbalen s.r.o. Opletalova 1603/57
    Praha1. Toto je firma, která se schovává za callcentrum, ale přitom sami stoji za zoomtradrem. Ptej se po Martin Demiger, Ladislav Nosákovec, Martin Havle.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *