Víkendové obchodování binárních opcí

Možná jste si mysleli, že stejně jako většinu ostatních finančních nástrojů nemůžete binární opce obchodovat  o víkendech a obchodní platformu jste v sobotu nebo v neděli ani neotevřeli. Pokud ale chcete, obchodovat se dá.

Burzy sice většinou bývají během víkendů zavřené, ale ne všechny, takže binární opce můžete obchodovat každý den. O víkendech budete omezeni menším počtem trhů, na druhé straně se otevírají možnosti pro delší pozice s většími potenciálními zisky.

Pokud se budete chtít pustit do víkendového intradenního obchodování (pozice se uzavře tentýž den), budete omezeni jen na pár trhů, na několik indexů a akcií. Nabídka se liší u jednotlivých brokerů, takže se podívejte u toho svého, co vám o víkendech nabídne.

Víkendové obchodování binráních opcí
Víkendové obchodování binráních opcí nabízí zajímavé příležitosti

Druhou možností pro víkendové obchodování jsou binární opce Touch, kdy spekulujete na to, že cena dosáhne určité úrovně v rámci předem daného časové intervalu. Tyto opce jsou hojně obchodované na mnoha trzích v týdnu, o víkendech se ale setkáte s trochu jinou nabídkou.

V první řadě půjde o binární opce s expirací několik dní, takže pokud vstoupíte do pozice, budete čekat třeba pět dní na výsledek obchodu. Na druhé straně nabízejí velmi zajímavé zhodnocení, v některých případech i více než 600 %.

Protože se jedná o opce Touch, musí cena urazit určitou vzdálenost. Zásadní je tedy se podívat, jestli je velikost požadovaného pohybu reálná. Například pokud by cena měla udělat za pár dní pohyb větší než za poslední měsíc, o vstupu má cenu uvažovat asi jen pokud se očekávají nějaké ekonomické zprávy, které by ji mohly rozpohybovat.

Ostatně to je první otázka, kterou si u opcí Touch musíte klást vždy, zda je požadovaný pohyb reálný ve vztahu k předchozí volatilitě. Určitě někdy narazíte na opce, kdy bude požadovaný pohyb moc velký, takže šanci na zisk budete mít minimální. Jindy ale najdete opce, kde bude hrát poměr rizika a návratnosti ve váš prospěch. Protože vzhledem k tomu, že můžete získat i stovky procent na jeden obchod, vaše úspěšnost vstupů může být hluboko pod 50 procenty, a přesto budete vydělávat.

Tolik k víkendovému obchodování binárních opcí. Cílem tohoto článku určitě není říct, že byste měli v každém případě obchodovat i o víkendech, to si musí každý rozhodnout sám, jestli chce a jestli si myslí, že by dokázal víkendové příležitosti využít ve svůj prospěch. Cílem hlavně je představit možnost, kterou je snadné přehlédnout.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *