Výběr brokera na binární opce v roce 2016

brokerPo delší době se budeme opět věnovat tématu brokerů binárních opcí a řekneme si, jaké jsou podle našeho názoru aktuální možnosti nejen pro začínající obchodníky.

Když jsme před třemi roky spouštěli naše webové stránky, byla situace na poli brokerů poněkud tristní. Regulace byla v plenkách a na trhu dominovaly neregulované společnosti, z nichž většina dnes už neexistuje.

Dnes, o tři roky později, je situace odlišná. Centrem pro binární brokery se stal Kypr, který se jako jedna z prvních zemí EU chopil regulace tohoto investičního nástroje. Společnosti, které nechtěly být pod dohledem, se odstěhovaly jinam, ostatní musely začít plnit zákonné požadavky.

I když kyperský regulátor CySEC čelí kritice některých svých protějšků z EU, činí kroky ke zlepšení a zpřísnění regulace. Když si vybíráte brokera, máte velkou šanci, že bude mít sídlo právě na Kypru, protože tam sídlí drtivá většina regulovaných společností.

Obchodovat u neregulovaných společností raději ani nezvažujte, jsou bez dozoru a peníze na obchodních účtech nejsou nijak chráněné.

Jak vybírat

Zkušenosti

Regulace sice poskytuje určitou ochranu, nicméně při výběru je dobré si rovněž zjistit, jaké jsou na danou společnost ohlasy obchodníků. Na základě zkušeností obchodníků a našich vlastních udržujeme seznam brokerů, kteří mají dobrou pověst.

To samozřejmě neznamená, že neexistují žádné jiné spolehlivé společnosti, ale jejich pověst si vždy dúkladně ověřte.

Demo

Dalším kritériem při volbě by měl být demo účet. Ten bohužel většina brokerů stále poskytuje jen ke skutečnému účtu, takže nejdříve musíte vložit peníze na účet. Jeden z mála brokerů, který poskytuje neomezené demo zdarma a bez vkladu, je IQ Option.

Testování na demo účtu je pro úspěšné obchodování klíčové, a proto je třeba tento aspekt dobře zvážit.

BrokerMin. vklad na účetMin. obchodPeníze pojištěné proti úpadku brokeraRegulovánDemo zdarmaStránky
IQoption$10$1ANOANOANONavštívit

Čeština

Třetím hlavním kritériem, který v našich podmínkách hraje roli, je jazyk. Obsluha obchodní platformy na binární opce je většinou velice snadná, ale je třeba si uvědomit, že při otevření účtu musíte odsouhlasit obchodní podmínky. Navíc možná budete někdy v budoucnu potřebovat komunikovat s brokerem.

Takže je nasnadě volit brokera, který funguje v jazyce, ve kterém jste schopní komunikovat. Pokud je jím pouze čeština, tak podle nás jediným brokerem s češtinou, který stojí za úvahu, zůstává Topoption.

Finance

Při volbě brokera pak určitě také zvažte požadavky na minimální vklad na účet a minimální investici. Mějte na paměti, že byste do každého obchodu měli investovat jen zlomek svého obchodního kapitálu, typicky 2 až 3 procenta. Takže například není dobrý nápad začít obchodovat s vkladem 100 u brokera, u kterého je minimální investice 10. Navíc jemnější odstupňování investic do obchodů umožňuje lepší money management.

Ostatní

Při výběru brokera pak můžou pochopitelně sehrát roli také vaše specifické požadavky na druhy binárních opcí, které chcete obchodovat. Pokud jste zaměřeni na jiný typ, než jsou základní high/low, musíte si pečlivě prostudovat nabídku každé společnosti, kterou zvažujete.

Někdo také může mít specifické požadavky na obchodní platformu. Ty sice doznaly pokroku, pro technickou analýzu ale stále nedosahují úrovně například Metatraderu.

Ověření totožnosti

Nakonec zmiňme také ověření totožnosti, které musí podstoupit každý, kdo chce obchodovat s investičními nástroji, a nehovoříme tu jen o binárních opcích, platí to i pro akcie, komodity, měny atd.

Každý broker má ze zákona povinnost ověřit totožnost každého svého zákazníka, který vloží peníze na účet. Dělá se to tak, že brokerovi pošlete kopii/fotku občanského průkazu a nějakého dokumentu, který potvrzuje adresu vašeho bydliště (účet za telefon, elektřinu apod.)

Je to zcela standardní a nevyhnutelná záležitost. Bez ověření identity vás broker nenechá obchodovat.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *