Vybírání zisků

binární opce zisky

Hlavním cílem obchodování binárních opcí je samozřejmě dosahování zisku a vydělávání peněz. A v dnešním článku se budeme věnovat právě tomu, co je na obchodování nejpříjemnější, což je vybírání zisků.

Na první pohled to sice může vypadat jako triviální záležitost, ale není to tak docela pravda, i v tomto případě byste měli postupovat podle určitého plánu. U obchodování totiž musíte vždy skloubit dva protichůdné požadavky. Tím prvním je výběr co největších zisků, tím druhým je navyšování obchodního kapitálu, abyste mohli obchodovat větší pozice a dosahovat ještě větších zisků.

Jak už jsme si na našich stránkách vysvětlili, na každý obchod byste měli riskovat jen část peněz, kterou máte na účtu pro obchodování binárních opcí. Mělo by to být maximálně 5 procent, spíš méně. Samozřejmě nelze vyloučit, že se někdo rozhodne být podstatně agresivnější, ale musí si uvědomovat všechna rizika s tím související.

Z těchto základních pravidel vyplývá, že abyste mohli dosahovat větších zisků, musíte do obchodů vkládat více peněz. A abyste to mohli dělat, potřebujete větší zůstatek na obchodním účtu. Proto je při vybírání peněz vždy třeba část zisků nechat na obchodním účtu, abyste mohli obchodovat větší pozice, a jen část vybírat pro své vlastní potřeby.

Jak si ty poměry nastavíte, je otázka osobních preferencí. Vycházejte ze svých cílů. Někdo bude třeba vybírat 20 procent zisků a zbytek nechávat na obchodním účtu pro další obchodování. Někdo si to nastaví 50:50. V každém případě je dobré alespoň část zisků pravidelně (měsíčně) vybírat. Třeba ne od nejmenších částek, jako je pár desítek dolarů, ale až od určité úrovně, ale je dobré to dělat. Je to pojistka proti všem rizikům, přidává to na klidu a působí to motivačně.

Když se vám bude dobře dařit dlouhodobě, můžete se dostat na úroveň zisků, která vám bude stačit, a už nebudete potřebovat navyšovat obchodní kapitál, takže budete vybírat vše.

Jak vybírat zisky z binárních opcí

Už jsme vysvětlovali, že na obchodní účet můžete posílat peníze různými způsoby, ať už bankovním převodem, platební kartou nebo alternativními způsoby, jako je Skrill. Každá metoda má své výhody a nevýhody.

Na vybírání zisků z obchodního účtu je třeba nahlížet obdobně, neexistuje jedna univerzální cesta výhodná pro všechny. Dá se ale říct, že na menší částky v řádu stovek dolarů je lepší alternativní cesta jako Skrill, zatímco u větších částek (tisíců dolarú) je výhodnější přímý bankovní převod.

Důvodem jsou pochopitelně poplatky. U bankovních převodů totiž bývají u příchozích plateb stanovené sice procentuálně (zpravidla 1 %), zároveň je ale často stanoveno minimum (např. 150 kč) a maximum (např. 1000 kč). U alternativních platebních metod většinou zůstává procento fixní, takže se vyplatí u menších částek a u větších už nikoliv. Zjistěte si u své banky poplatky za příchozí zahraniční platby a spočítejte si, co pro vás bude výhodnější.

A na závěr nezapomeňte, že zisky z obchodování binárních opcí podléhají dani.

2 thoughts on “Vybírání zisků

  1. Dobrý den, mátě nějaké tipy na výběr nějaké dobré banky a účtu? Mám si založit účet v dolarech a nebo v korunách a nechat si provádět konverzi bankou, případně vybírat zisky v dolarech a potom si to rozměňovat ve směnárnách ? Co je lepší a výhodnější? Nemám s tím vůbec žádné zkušenosti. Děkuji za radu.

    1. Dobrý den, o volbě/změně banky jsem v souvislosti s obchodováním vůbec nepřemýšlel, stačí mi ta, kterou mám už roky. Úplně stačí běžná banka s běžným korunovým účtem, která při přímých převodech z a na obchodní účet provede automaticky směnu ze zahraniční měny na koruny a opačně.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *