Webový Metatrader

Metatrader je nejoblíbenější obchodní a analytickou platformou, kterou můžou používat i obchodníci binárních opcí pro své obchodní analýzy.

Do nedávné doby existoval Metatrader jen jako program, který je nutné instalovat do počítače. Takže kdo z nějakého důvodu nemohl instalovat programy do počítače, který používá (třeba v práci), nemohl Metatrader použít.

Jeho vývojáři však nedávno vydali webovou verzi, kterou lze spustit v internetovém prohlížeči, není tedy třeba nic instalovat.

Metatrader 4 Web

metatrader-4-webHned na úvod je třeba konstatovat, že toto řešení má určitá omezení a webová verze Metatraderu nemá všechny funkce a nástroje jako desktopová verze. Nicméně vývojáři neustále přidávají další a je možné, že se časem vyrovná.

Začít používat webovou verzi je jednoduché, stačí si za založit účet (zdarma) na stránkách MQL5.com a na záložce WebTerminal je pak k dispozici Metatrader.

Účet

Přihlášení k účtu s údaji od brokera.
Přihlášení k účtu s údaji od brokera.

Aby byla platforma aktivní, budete potřebovat účet u některého z brokerů, kteří webovou verzi podporují. Vývojáři sice nabízí své demo, ale to má omezenou platnost. Mezi zatím málo brokerů, kteří webový Metatrader podporují, patří XM.

Takže když si u XM založíte bezplatné demo (nebo třeba i reálný účet), se stejnými přihlašovacími údaji zprovozníte webovou verzi Metatraderu na MQL5.com.

Budete tak mít k dispozici i více podkladových aktiv.

Kdy se hodí

Jak už bylo řečeno, webová verze Metatraderu zatím nemá tolik nástrojů a funkcí jako samostatný program, takže jako jeho náhrada asi většinou stačit nebude. Pokud ovšem nemáte jinou alternativu, pořád nabízí více možností než platformy většiny brokerů binárních opcí. Snad jen platforma IQ Option se mu trochu blíží.

Pokud tedy můžete do svého počítače instalovat programy a chcete používat Metatrader, zůstaňte u klasického programu. Pokud instalovat nemůžete a chcete Metatrader používat, může být webová verze dobrým řešením.

One thought on “Webový Metatrader

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *