Pozor na WinAccounts a Goldstarway – recenze [VAROVÁNÍ]

WinAccounts recenze

V této recenzi vysvětlíme, proč byste neměli investičně obchodovat prostřednictvím WinAccounts a Goldstarway.

Co je WinAccounts

WinAccounts je investiční služba, která nabízí zhodnocení vložených finančních prostředků prostřednictvím burzovního obchodování.

WinAccounts obchoduje Forex a blíže nespecifikované rozdílové kontrakty (CFD), přepokládat lze akcie, indexy a komodity.

Služba funguje tak, že si klient založí obchodní účet u brokera a napojí ho na účet tak zvaného Master Tradera z WinAccounts. Tak se začnou na účtu klienta kopírovat obchody Master Tradera.

WinAccounts tvrdí, že cenové pohyby na burzách předpovídá s úspěšností 70 až 90 %, přičemž cílem je zhodnotit účet o 2 až 6 % měsíčně.

Minimální vklad na účet je 5 tisíc eur, doporučený vklad činí je 20 tisíc eur.

Co je Goldstarway

Goldstarway se tváří jako brokerská společnost, která umožňuje svým klientům obchodování na burze. Je to právě Goldstarway, kde si klienti WinAccounts mají založit účet a vložit na něj peníze.

Goldstarway umožňuje obchodování prostřednictvím platforem ActTrader a MetaTrader.

Goldstarway o sobě tvrdí, že sídlí ve Spojených státech, ve státě Wyoming. Konkrétní adresu však neuvádí, ani telefonní číslo. Jediné kontaktní informace na webu brokera jsou e-mailové adresy a formulář pro poslání dotazu.

Ve skutečnosti je ale Goldstarway jen zprostředkovatel, který dohazuje klienty brokerovi GCI. GCI Online Trading je skutečný broker, u kterého ve finále probíhá samotné obchodování.

Goldstarway recenze

Vyhněte se jim

Podrobně jsme prozkoumali nabídku WinAccounts, Goldstarway a GCI, přičemž jsme dospěli k závěru, že je lepší se těmto společnost vyhnout širokým obloukem. Zde jsou hlavní důvody.

Neregulované služby bez povolení

V první řadě je třeba upozornit na skutečnost, že před WinAccounts, Goldstarway a GCI vydala varování Česká národní banka. Důvod je prostý, ani jedna z těchto společností nedisponuje oprávněním poskytovat investiční či jiné služby na finančním trhu v České republice.

WinAccounts se snaží vykroutit z povinnosti mít povolení tím, že tvrdí, že není investiční službou, že nebude spravovat vaše peníze, protože ty budou na účtu brokera. Nejsme v tomto ohledu experti, ale vzhledem k tomu, že osoba pověřená ze strany WinAccounts má obchodovat váš účet u brokera, jsme přesvědčeni, že se jedná o investiční službu, která vyžaduje licenci. Zjevně proto je WinAccounts také předmětem upozornění ČNB.

Když si chcete založit u seriózního a regulovaného brokera tak zvaný PAMM účet, který vám umožní kopírovat vaše obchody i na jiné účty, budete muset brokerovi doložit, že jste autorizovaný investiční poradce. A WinAccounts zjevně provozuje PAMM účty, ale u neregulovaného brokera, čímž porušuje pravidla platná v Evropě, USA a dalších zemích s vyspělou finanční regulací.

Co se týče Goldstarway, tak ten jen dohazuje klienty brokerovi GCI. A broker GCI je neregulovaný, nemá žádné povolení poskytovat investiční služby, a kromě ČNB před ním varovaly také regulátoři v Belgii a Kanadě.

Anonymní a pochybné

A tím se dostáváme k anonymitě a pochybnému charakteru všech uvedených služeb: WinAccounts, Goldstarway a GCI.

WinAccounts neuvádí žádnou adresu, žádné skutečné kontaktní informace. Je to zcela anonymní služba. Budete anonymům věřit, že vám zhodnotí finance, a svěříte jim obchodování se svými penězi?

Goldstarway tvrdí, že sídlí v USA, ale uvádí nekompletní adresu, takže se to nedá nijak ověřit. Protože neuvádí celou adresu, silně pochybujeme, že v USA skutečně sídlí.

Broker GCI pro jistotu neuvádí vůbec žádnou adresu, nemá žádnou licenci poskytovat investiční služby, takže je to broker nelegální u nás, v celé Evropské unii, USA, Austrálii a všech ostatních zemích s vyspělou finanční regulací.

GCI nabízí bonusy ke vkladům na účet, což je v EU zakázané. Protože je to neregulovaný broker, peníze na účtech u něj nejsou nijak pojištěné. Broker může zmizet ze dne na den i s penězi klientů, a nikdo vám je nevrátí.

GCI recenze

Skutečná výkonnost?

Pokud máte někomu věřit se svými penězi, že vám je zhodnotí, měl by své schopnosti nějak prokázat. WinAccounts nijak nedokazuje, že skutečně umí zhodnocovat peníze burzovním obchodováním, například auditovanými výpisy z obchodních účtů. Protože je to neregulovaná služba, nikdo nedohlíží nad tím, co dělá a říká, takže může tvrdit, co chce.

WinAccounts po vás chce vklad v tisících eur, což nejsou malé peníze, ale nijak neprokazuje, co s nimi má dokázat. Každá seriózní investiční služba informuje o svých historických výsledcích, aby si zájemce mohl udělat představu, co může očekávat.

Ano, historické výsledky nezaručují ty budoucí, ale jsou určitým vodítkem pro to, jestli je daná služba zisková či nikoliv.

O profesionalitě a výsledcích WinAccounts pochybujeme už proto, že jimi udávaná statistika úspěšnosti 70 až 90 % je nicneříkající. I s takovou úspěšností totiž můžete být ztrátoví, vše se odvíjí od poměru rizika a zisku, které máte u svých obchodů.

Jak to opravdu funguje

WinAccounts vás protlačí přes Goldstarway k brokerovi GCI. Goldstarway je obchodní partner brokera GCI, takže dostane zaplaceno za každého nového klienta, který vloží peníze na obchodní účet.

Minimální vklad požadovaný brokrem GCI je 500 eur, ale WinAccount po vás chce, abyste vložili minimálně 5000 eur. Proč? Že by proto, aby získali co největší provizi? Nebo že by používali tak velké stoplossy, takže i pro miniloty potřebují tak velký zůstatek, aby to vycházelo z pohledu money managementu?

Nejdůležitější je si uvědomit, že WinAccounts/Goldstarway dostanou zaplacenou provizi od GCI za každého nového zákazníka, který vloží peníze na účet a začne obchodovat. Jinak řečeno vydělají na vás peníze v každém případě, ať už vám pak samotným obchodováním prodělají nebo vydělají.

V tom spatřujeme hlavní motivaci WinAccounts a Goldstarway, vydělávat peníze za dohazování nových klientů brokerovi GCI.

Hodnocení

WinAccounts, Goldstarway a GCI jsou pochybné a anonymní investiční služby, na které upozornila mimo jiné Česká národní banka. Podle našich zkušeností jsou peníze s takovými službami vystaveny velmi vysokému riziku ztráty, proto doporučujeme se jim vyhnout.

Pro burzovní obchodování je vždy vhodné využívat služeb jen regulovaných brokerů, u kterých jsou peníze pojištěné proti úpadku společnosti.

Recenze
Datum:
Předmět recenze:
WinAccounts
Hodnocení:
21star1stargraygraygray
Název produktu:
WinAccounts, Goldstarway, GCI
Cena:
EUR 5000
Dostupnost:
Available in Stock

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *