Zahraniční podvody na binární opce 3 – varování

Bitcoin Code podvodPo delší době se opět vracím k upozornění na zahraniční podvody, které zneužívají binární opce, a které se dostávají i k nám.

Když zjistíme, že se nějaký podvod na binární opce dočkal českého překladu, napíšeme na něj recenzi. Pak jsou tu desítky podvodů, které se sice češtiny nikdy nedočkají, přesto na ně můžete narazit především prostřednictvím nevyžádané reklamy v e-mailové schránce nebo formou reklamy na zahraničních webech.

Existuje tu proto reálné riziko, že v nich o peníze přijdou i Češi, a proto jsme opět připravili přehled v současnosti nejaktivnějších zahraničních podvodů.

Za poslední roky se základní princip jejich fungován nezměnil. Vždy jde o fiktivní příběh o tom, jak můžete zadarmo získat software nebo obchodní signály, které vám budou vydělávat peníze na binárních opcích. Pak ale zjistíte, že podmínkou pro aktivaci softwaru je vklad vašich peněz na účet u konkrétního brokera, v drtivé většině případů neregulovaného. Jinak řečeno tyto podvody jsou klamavou reklamou určitým brokerům.

Co se ale v poslední době změnilo, je zneužívání kryptoměn. Zmíněné příběhy už často nejsou postaveny na binárních opcích, ale vypráví se v nich, jak budete vydělávat na kryptoměnách jako jsou bitcoin nebo ethereum.

„Vtipné“ je to, že po registraci zjistíte, že stejně máte poslat peníze na účet u binárního brokera, který kryptoměny vůbec mezi podkladovými aktivy nemá, nebo maximálně jen bitcoin. Jedná se tedy o stále stejné podvody, které jen poslední dobou často využívají roušku kryptoměn, i když s nimi mají společné jen pramálo.

Ještě je třeba zdůraznit, že programy těchto podvodů často mívají v sobě zabudovaný testovací režim, který když spustíte, bude skutečně generovat zisky. Zisky to ale budou fiktivní, protože budou založené na fiktivních cenách podkladových aktiv. Je to velmi zákeřný trik, který bez zkušeností s obchodováním prokouknete jen obtížně. Odhalit ho můžete srovnáním cen a obchodů na skutečném demo účtu u regulovaného brokera.

A teď už k samotným podvodům, které jsou poslední dobou hojně propagovány v zahraničí:

  • The Bitcoin Code
  • The Ethereum Code
  • Crypto Wealth / Bitcoin Wealth
  • Auto Crypto 247 / Max Crypto
  • Crypto Robot 365
  • The Bitcoin Club
  • Maximus Edge Autobot
  • QProfit System
  • Blazing Speed Trader

Tento seznam není zdaleka vyčerpávající, takže se vždy řiďte hlavně vlastním rozumem a ptejte se, zda konkrétní nabídka obchodního systému nemá rysy, které jsme popsali v tomto článku.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *