Zákaz binárních opcí už neplatí na všechny jejich druhy

Binární opceEvropský finanční regulátor ESMA zmírnil zákaz obchodování binárních opcí retailovými investory.

ESMA zavedla zákaz binárních opcí pro obchodníky z řad široké veřejnosti letos 2. července. Ovšem legislativa ji umožňuje takový zákaz vystavit vždy jen na tři měsíce, takže platil do začátku října.

ESMA ale už nyní oznámila, že platnost tohoto zákazu prodlužuje o další tři měsíce, tedy do začátku roku 2019. Prodlužovat ho samozřejmě bude moci i dál.

Které binární opce mají výjimku

Evropský regulátor ve své zprávě o prodloužení zákazu dodal, že některé druhy binárních opcí získaly výjimku, a tudíž s nimi bude možné od října opět obchodovat. Tyká se to dvou typů opcí.

  1. Binární opce, u nichž je potenciální fixní zisk oběma směry alespoň roven tomu, kolik stojí samotná opce včetně poplatků. Jinými slovy binární opce, u nichž potenciální zisk je alespoň 100 procent na call i put. Standardem doposud bývalo +- 85 %.Nad 100 procent žádný broker nenabídne, protože by to pro něj byla jistá ztráta. Může tedy nabídnout jen opce přesně se 100% návratností. U nich by pak teoretická úspěšnost u náhodných vstupů byla 50 %, takže by broker mohl vydělávat na spreadech.
  2. Binární opce, u nichž je expirace (splatnost) delší než 90 dnů, přičemž broker se jistí v trzích opačnou pozicí, aby nebyl vystaven tržním rizikům, a k takovým opcím existuje informační materiál podle evropské směrnice 2003/71/EC.

Z výše uvedeného vyplývá, že většina binárních opcí, jak jsme na ně byli roky zvyklí, zůstane pro běžné investory nedostupná. Alespoň prozatím.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *