Zkušenosti z obchodování binárních opcí

Už více než rok uplynul od našeho posledního článku, ve kterém jsme shrnuli své poznatky z obchodování binárních opcí, a proto nastal čas shrnout nové, aktualizované informace. Pojmeme to jako rady začátečníkům, kteří zvažují, že se do obchodování pustí.

Informace

Binární opce zkušenostiZa poslední rok se objevilo neuvěřitelné množství webů o binárních opcích. Drtivou většinu z nich lze bohužel rozdělit do dvou skupin. Tou první jsou podvody, které mají za cíl vás strhnout k neuváženému obchodování bez znalostí a příprav. Tou druhou jsou zcela účelové (v podstatě reklamní) weby, jejichž autoři zjevně nikdy neobchodovali a o binárních informacích píší ‚důmyslné‘ rady tipu „Je dobré mít ziskový obchodní systém“. A když už prezentují nějaký obchodní systém, tak jsou to indikátorové a jiné nesmysly, které prostě nefungují, tím si můžete být jistí.

Proto se neupněte jen na jeden web, hledejte, srovnávejte a čerpejte informace z více zdrojů, sami brzy poznáte, co je vám užitečné a co nikoliv.

Brokeři

Když už se s binárními opcemi seznámíte, další problém může nastat při výběru brokera. Mnoho webů totiž bohužel doporučuje brokery, kteří jsou velmi pochybní a na něž si obchodníci stěžují nejčastěji proto, že jsou jim odmítány výběry peněz. Proč některé weby nekriticky doporučují všechny možné nespolehlivé brokery, se můžeme jen domnívat, pravděpodobně je v tom nějaký osobní prospěch. Tady opět platí, abyste hledali recenze a ohlasy z více zdrojů. Pokud si zvolíte špatného makléře, své peníze už nikdy neuvidíte.

Svatý grál

Mnoho obchodníků napříč trhy a nástroji hledá tak zvaný svatý grál neboli obchodní systém, který nemá žádné ztráty, nebo jen minimální. Takový systém neexistuje, a čím dřív se s tím smíříte, tím rychleji se posunete vpřed. Ztrátové obchody jsou přirozenou součástí tradingu, tak to prostě je a jakékoliv vaše úsilí na tom nic nezmění. Podle našich zkušeností ale fází hledání svatého grálu projde drtivá většina obchodníků, takže se ji snažte co nejvíce zkrátit.

Obchodní systém

Když už víte, že je normální obchodovat s určitým počtem ztrát, budete si logicky chtít najít přístup, jehož zisky převáží ztráty. Tady ale opět můžete ztratit hodně času, pokud si budete myslet, že za vás může obchodovat nějaký automatický nebo poloautomatický systém. Představa, že vám indikátor v grafech bude zvonit nebo ukazovat šipkami, kdy máte obchodovat, je zcela mimo realitu. Respektive možné to je, ale ziskové obchodování z toho nebude, tím si můžete být jistí. Kdyby bylo možné nad burzami vyzrát pár řádkami programového kódu, už by neexistovaly. To, co dělá obchodní systém ziskovým, je lidský faktor. Člověk dokáže při troše zkušeností postihnout svým myšlením nesčetný počet faktorů, když se podívá do cenového grafu, a podle toho obchodovat.

Naše poznatky jsou takové, že i když ziskový obchodník zkusí někoho naučit svůj přístup, většinou se to nepodaří, a to proto, že přenést na někoho své vnímání a zkušenosti je prostě nemožné. Každý si musí najít to „své“, co mu bude sedět, vyhovovat a přinášet výsledky. Každý jsme jiný, máme různé předchozí zkušenosti, názory, hodnoty, časové možnosti, trpělivost, toleranci k riziku, kapitál a tak dále, takže není možné vzít jeden obchodní přístup, popsat ho na kus papíru říct, že podle něj může ziskově obchodovat kdokoliv.

Vytrvalost, disciplína

Představa, že si dnes založíte účet na binární opce a zítra budete mít první výdělek, je nereálná. Respektive možné to je, ale u většiny lidí by to bylo dílem náhody či štěstí a dlouhodobě by stejné výsledky asi neudrželi. Pamatujete si, kdy jste si poprvé sedli na kolo a pokoušeli se jezdit? Při tradingu je to stejné. Prostě si musíte osvojit jisté znalosti a dovednosti, a to chce určitý čas a disciplínu. Relevantní informace vám váš úkol můžou usnadnit, ale zkušenosti musíte získat sami, teprve pak uspějete v tom, co chcete dělat. Některým to půjde relativně snadno, jiní se budou trápit a narážet na překážky ve formě nezdarů. Uspějí jen ti, kdo se nevzdají.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *