Zoomtrader

Náš poslední článek o nekalých praktikách některých binárních brokerů nebo jejich partnerů vyvolal značný zájem a dostali jsme několik dalších dotazů, jestli je Zoomtrader podvod. Nejdříve zopakujme, že binární opce jako takové jsou zcela běžný finanční nástroj a podvod určitě nejsou, ale je třeba je obchodovat u spolehlivého brokera. Nyní zpět k Zoomtraderu.

Nehodláme obviňovat žádnou společnost z podvodu a neučiníme tak ani v případě Zoomtraderu, ale shrňme si fakta, ze kterých podle nás vyplývá, že není radno si u tohoto brokera otevírat účet.

V první řadě je tu varování České národní banky vydané v loňském roce, které před Zoomtraderem varuje. Společnost se bránila tím, že licenci daných zemí pro poskytování svých služeb nepotřebuje, ale to není pravda.

Dále tu máme skutečnost, že ještě loni Zoomtrader údaval, že sídlí na Kypru, a své webové stránky měl i v češtině. Pak přišlo varování ČNB a povinnost všech brokerů sídlících na Kypru vyhovět regulaci CySecu. Výsledek? Zoomtrader nyní sídlí na britské Anguille a češtinu už nenabízí.

Pak tu máme z našeho pohledu velmi neférové metody propagace. V mnoha různých jazycích, včetně češtiny, naleznete webové stránky, které vám slibují rychlé vydělávání nemalých peněz, když si otevřete účet o Zoomtraderu. To, jak prezentují binární obchodování, je podle nás účelové zjednodušování s cílem vás přimět rychle otevřít účet a složit na něj peníze. Tyto webové stránky navíc bývají propagované vtíravými až spamovými technikami, k nám už se také někdo snažil protlačit na ně odkazy.

A v neposlední řadě tu máme ohlasy obchodníků z celého světa. Zkuste si do Googlu zadat třeba „Zoomtrader complaints“ nebo „Zoomtrader scam“ a vypadne na vás hromada odkazů se stížnostmi obchodníků, kteří se cítí být tímto brokerem podvedeni. Stížnosti se tu a tam objeví na každého brokera, někdy si lidé stěžují neoprávněně na své vlastní chyby, jindy se jedná třeba o konkurenční boj, ale v případě Zoomtraderu je jich tolik, že to vyvolává obavy.

Sečteno a podtrženo, nebudeme tvrdit, že je Zoomtrader podvod, nemáme s ním osobní zkušenosti, ale na základě výše zmíněných věcí nemůžeme doporučit obchodování s ním. Odvětví binárních opcí se naštěstí poměrně rychle stabilizuje a my doporučujeme vybírat jen z regulovaných brokerů.

Pro české a slovenské obchodníky je podle našeho názoru v současnosti nejlepší volbou TopOption. Tento broker je provozovaný společností Safecap Investments, která je nejen regulovaná CySecem, ale navíc má přímo i licenci od České národní banky a Slovenské národní banky pro poskytování svých služeb v České a Slovenské republice.

Nezapomeňte, že se nejen o zkušenosti se Zoomtrader můžete podělit v diskuzním fóru.

5 thoughts on “Zoomtrader

 1. Zdá se mi, že tyto stránky jsou poněkud velmi podjatě zaměřené na samotný ZOOMTRADER, přičemž já již druhý rokem obchoduji právě se zoomtrader, a dnes mi přišla od nich již čtvrtá platba za dobu mého obchodování a vše v pořádku, stejně jako platby z TOPOPTION, které tady naopak všemožně vychvalujete do nebe. Od nich mi však přišli dvakrát platby opožděně( jednou o Týden, podruhé o 9 dní). Pan Bříza nebo jak se jmenuje reklamuje i opce od 24option a jiných poskytovatelů.Vaše články však vždy vyznívají tak, že je vina na straně ZOOMTRADER, že ji někdo takto špatně propaguje.
  S pozdravem Derbek

  1. Dobrý den, před Zoomtrader varovala Česká národní banka a není nikde regulovaný, což samo o sobě hovoří za vše. TopOption je naopak regulovaný a má přímo licenci od ČNB. My se tu nesnažíme nikoho vychvalovat ani nepodloženě hanit, jen shromažďujeme relevantní informace a předkládáme je čtenářům, ať je sami zváží. A na rozdíl od fiktivního pana Břízy, který vystupuje pod různými falešnými identitami a se smyšleným příběhem, nikoho netlačíme do toho, aby si rychle otevřel účet a večer si „naobchodoval peníze třeba na dovolenou“ a pozítří byl milionářem. Doporučení na brokery dáváme nejen z toho pohledu, jak se k nim staví regulační a finanční úřady, ale také na základě ohlasů od obchodníků. Pokud někdo má problémy s nějakým brokerem z našeho seznamu, může se na nás obrátit a my se mu budeme snažit pomoct. Pokud se prokáže, že některý z námi doporučovaných brokerů nějak šidí své klienty, okamžitě ho ze seznamu vyřadíme.

   A ještě k objektivnosti vašeho příspěvku. Přispíváte pod emailovou adresou sonicmastercom @ seznam.cz, pod kterou po českém internetu propagujete ZoomTrader pod jinými jmény, jako je Václav Trněný. Takže tolik o tom, jak je třeba brát Vaše tvrzení vážně.

   1. Dobrý den vzhledem k tomu, že se jedná o e-mailovou adresu společnou pro náš projekt, který se snaží mimojiné i o informování návštěvníků o principech binárního obchodování, neuvádí nesmyslné dosažitelné částky pro začínající obchodníky a uvádí i relevantní odkazy na online příručky a manuály pro začínající obchodníky, může ji používat dobrovolně kterýkoliv z našich členů, S pozdravem Vojtěch Derbek a Václav Trněný. Pod jinými jmény e-mailovou adresu propagovanou nenaleznete.

    A to, že je nějaký brooker má licenci od ČNB znamená jen jediné, že si v ČNB přijdou na další peníze navíc. Vzhledem k tomu, že ČNB již prokázala věrohodnost při naprosto nesmyslném obvinění naší největší družstevní záložny, kterou účelově odstřelilo, jen aby měli větší profit spřátelené bankovní instituce, které nenabízeli výhodné úroky pro své klienty a teď nesmyslným způsobem znehodnocuje naši měnu, nebereme jejich licenci jako nějaký punc kvality.

    1. Máte stránky, na kterých propagujete ZoomTrader, což tu muselo zaznít, aby si lidé mohli zasadit Váš příspěvěk do kontextu. Dál to podle mě nemá smysl rozebírat. Co se týče ČNB a regulace obecně, mužete mít na státní finanční regulační orgány názor, jaký chcete, a já se přiznám, že s některými jejich kroky také nesouhlasím, ale faktem zůstává, že regulace v první řadě znamená, že je daná firma ochotná si nechat nahlížet do svých účtú regulačním orgánem, aby byla kontrolována, jak nakládá s prostředky svých klientů. A ZoomTrader utekl před regulací z Kypru pryč a je neregulovaný, což podle mě znamená, že nechce, aby někdo kontroloval, jak nakládá s penězi svých zákazníků, prostě odmítá se nechat kontrolovat. To je podle mě jasně varovný signál.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *